picea glauca alberta globe

picea glauca alberta globe

Poslaťod Jacob » 06 Aug 2017, 08:57

Zdravim, ako prve chcem podakovat za prijatie na forum...inac velmi pekne spracovane, prehladne :p a teraz k mojej Picea glauca alberta globe, nasiel som pekny kusok v zahradkarstve .... Stromcek ma celkom pekny hruby kmen cca 3 cm, celkovo je stromcek vysoky cca 25 cm...zacinam s pestovanim bonsaiov a teraz mam dilemu co so stromcekom...presadzat sa ho nechystam nakolko vyzera dobre celkovo a aj korenovy system ma fajn....rozhodujem sa ho teda prestrihat a zadrotovat....moja otazka znie ci mozem tieto zmeny uskutocnit este teraz v tomto obdobi alebo pockat az na jar po prezimovani? Dakujem za radu :-)
Jacob

Re: picea glauca alberta globe

Poslaťod lacike » 06 Aug 2017, 13:21

Vybral si si velmi nevdacny druh smreku na bonsaj. Rasi na koncoch a vyraba sice peknu gulu, no tam kde nie je svetlo velmi rychlo oschina a velmi neochotne vracia obrast spaet ku kmenu. Byt tebou, radsej idem vybrat nieco insie, ak teda velka gula nie je to, co chces.
lacike

Poslaťod Jacob » 06 Aug 2017, 14:07

Nepotesil si ma,ale budis....zapacil sa mi preto ze je pekne husty gulaty s hrubym kmenom, nebudem ho teda strihat necham ho gulaty.....zachovanim gulatosti mi staci zastipovat koceky novych vyrastkov?....zajtra sa chystam na nejake tisy a borievky snad nieco pekne kupim....celkovo tisy a borievky budu fajn na tvarovanie ?alebo odporucas konkretne daky druh
Jacob

Poslaťod lacike » 07 Aug 2017, 22:44

Jacob píše:Nepotesil si ma,ale budis....zapacil sa mi preto ze je pekne husty gulaty s hrubym kmenom, nebudem ho teda strihat necham ho gulaty.....zachovanim gulatosti mi staci zastipovat koceky novych vyrastkov?....zajtra sa chystam na nejake tisy a borievky snad nieco pekne kupim....celkovo tisy a borievky budu fajn na tvarovanie ?alebo odporucas konkretne daky druh

Najvdacnejsie z tebou menovaneho su borievky. Tisy su tvrde, pomaly hrubnu.
lacike

Poslaťod RastoS » 08 Aug 2017, 10:38

na druhú stranu tisy sú odolnejšie proti škodcom a pri správnom pestovaní veľmi dobre spätne rašia. ale ako písal lacike, veľmi tvrdé drevo a pomalý rast.
Obrázok užívateľa
RastoS
Administrátor

Poslaťod Jacob » 08 Aug 2017, 18:05

Pozeral som uz nieco v miestnych zahradkarstvach, no nic moc na vyber, teda boli pekne borievky ale male, nizke s tenkym kmienkom...budem hladat urcite dalej, borievka sa mi paci...inac co by ste odporucali dobre tvarovatelne a rastuce z ihlicnanov na juhozapadny balkon?zatial mam dva smreky, dnes som akurat tvaroval na hrubo neskor pridam foto
Jacob

Poslaťod lacike » 09 Aug 2017, 09:10

Jacob píše:Pozeral som uz nieco v miestnych zahradkarstvach, no nic moc na vyber, teda boli pekne borievky ale male, nizke s tenkym kmienkom...budem hladat urcite dalej, borievka sa mi paci...inac co by ste odporucali dobre tvarovatelne a rastuce z ihlicnanov na juhozapadny balkon?zatial mam dva smreky, dnes som akurat tvaroval na hrubo neskor pridam foto

juhozapad? v ktorej casti Slovenska?
lacike

Poslaťod Jacob » 09 Aug 2017, 15:29

Vychod SK, Prešov :-) slnko mi svieti cez leto na balkone od cca 14-15 :00 az kym nezapadne
Jacob

Poslaťod lacike » 10 Aug 2017, 09:31

Pytam sa preto, ze vela stromov tam bude trpiet (panelaky akumuluju teplo a je aj dost sucho, este aj cez noc). To bude chciet borovice a fikusy, alternativne kaktusy B-)
lacike

Poslaťod peter G » 10 Aug 2017, 13:11

Sylvestriska a mugo si tam budú chrochtať...tak isto olivy, myrty a granátovníky. Možno taxodium a metasequoia. Pri možnosti pritienenia z jednej strany trebárs aj smrekovec, ten rastie snáď najrýchlejšie z bežných ihličnanov.
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod Jacob » 10 Aug 2017, 15:58

Ako z jednej strany balkona mi svieti slnko od cca. 14-15:00 ako som pisal no z druhej polovice mam tien az ked sa slnko neotoci celkom na zapad co je od tej cca 18:00? Nad borovicou som rozmyslal tiez ...rozmyslam ze dake polotieniste by som dal na jednu stranu a tie co potrebuju viac slnka na tu druhu....uvidim mam tam 2 x smreky a 2x borievky, a japonsku azalku, kaktusy :-D ...uvidim ako sa im bude darit a usudim podla toho co by som tam dal na dalsi rok, zavisi taktiez este ci preziju zimu
Jacob

Späť na Smrek - Picea

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Informácia

Tím • Time zone: Europe/Bratislava [ letný čas ]