smrek mame?

smrek mame?

Poslaťod cheese head » 27 Máj 2017, 11:23

Tento smrek som vykopal pred rokom v starom kameňolomome,bol to presne ten typ stromčeka ktorý stačí len vytiahnuť aj s celým balom.Rástol v skale,bál som sa aby nemal korene dakde v pukline ale skala ešte nezvetrala.Žil v celkom sparťanských podmienkach,kde bol len zasypaný štrkom a prachom zo zvetraliny,keby nebol prakticky stále v tieni určite by vyschol.výška okolo 10cm,veľmi zakrpatené ihličie,konáre od skaly skoro nemá,na druhej strane sú dlhé lebo sa ťahali za svetlom.Veľmi sa mi páči,viem že vaše rady budú ,,zasadiť do zeme,po pár rokoch ostrihať atď.,, ale chcem ho nechať zakrpatený,s malým ihličím aké má teraz.Zasadil som ho do najenšej misky akú mám a teraz sa objavili nové púčiky tak by som prijal nejaké nápady-pretrhať tie výhonky aby sa zahustil?Aký štýl by vyhovoval tým konárom na jednej strane?Čo si s ním počať?
Ďakujem za odpovede
Prílohy
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_upraveny_WP_20170527_10_54_42_Pro.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_upraveny_WP_20170527_10_54_58_Pro.jpg
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_upraveny_WP_20170527_10_55_24_Pro.jpg
cheese head

Re: smrek mame?

Poslaťod rost » 28 Máj 2017, 19:25

takto to tasko odhadnut ale moc hruby neni ja by som najspodnejsie vydrotoval dohora jako obetne konare a pockal spodek by mal zhrubnut ajak neobrasi ajna druhej strane tak asi smrek ve vetre
rost

Re: smrek mame?

Poslaťod lacike » 28 Máj 2017, 20:34

si mi ty ale zakaznik, nevies co chces, ale podmienky si kladies :-)

Internetom chodilo take pekne video, kde musel dizajner na prianie zakaznika nakreslit gulaty stvorec modrou fixkou, ale aby bol vo vysledku zeleny.

Pri tomto rozmere a tom, ze to je nas klasicky smrek nikdy nedosiahnes dobry pomer kmena a velkosti koruny. Prirodzene robi vacsie prirastky a nehustne na tolko, aby si spolovicnil a zhustil ten obrast oproti sucasnemu stavu.

Ak chces smrek takejto velkosti, tak odporucam nejake krikove odrody, ako napr. picea abies nidiformis. Cokolvek budes s nim spekulovat, iba zbytocne budes trapit stromcek aj seba B-)
lacike

Späť na Smrek - Picea

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Informácia

Tím • Time zone: Europe/Bratislava [ letný čas ]