rozkonarenie

rozkonarenie

Poslaťod tučnolist » 18 Máj 2017, 07:38

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Mám tučnolist, a chcem aby sa rozkonároval a teda aby sa urobila koruna. Ako docielim aby sa začal rozkonárovať z oboch strán? Ak by Vás zaujímalo, prečo som jeden odrezala vyššie-je to preto, že som skúšala či naozaj niečo odtiaľ pôjde. Alebo treba narezať kôru, alebo stačí odtrhnúť list, alebo je to len vtedy, ak sa odreže nad druhoradím listov? Ďakujem za rady a Vaše skúsenosti.
Prílohy
IMAG2001_1.jpg
tučnolist

Re: rozkonarenie

Poslaťod peter G » 18 Máj 2017, 12:22

Spravila si to dobre. Niekedy vyženie z jednej pazuchy, niekedy z oboch protistojacich. Ten starý list (hovorí sa tomu mickie-mousové ucho) pod novým výhonkom môžeš odsrihnúť, už splnil svoju funkciu. U mladej rastlinky to nie je tak dôležité, ale ak bude staršia a hustejšia, pomôže to pustiť svetlo dnu...
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod tučnolist » 18 Máj 2017, 14:07

Ďakujem za radu. mickie-mousové ucho na nižšej strane odpadlo samé.
tučnolist

Poslaťod tučnolist » 30 Máj 2017, 09:33

Keďže mickie-mousové ucho na nižšej strane odpadlo samé, žačalo vyháňať listy :-) Takže krása :-)
tučnolist

Poslaťod peter G » 30 Máj 2017, 11:09

Áno, staršie listy odpadnú samé, mladším treba dopomôcť, hlavne ak je rastlina hustá. Robí sa to aj na iných druhoch, krušpány, fikusy, myrty... v podstate rad radom.
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Späť na Crassula Ovata

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Informácia

Tím • Time zone: Europe/Bratislava [ letný čas ]