Krajinky

Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 08:51
Kontaktovať užívateľa:

Krajinky

Príspevok od užívateľa Mimo » 18 Máj 2016, 12:45

Ahojte,

chýba mi tu sekcia naše krajinky - penjingy alebo saikei.
Ak by som chcel niečo pridať kde to mám šupnúť?
Podľa druhu stromu? Čo ak ich tam je viac?
Ak to je penjing bez bonsajov len so skalami a malým porastom patrí medzi suiseki?
Diki za odpovede.
Hev e najs dej.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 18:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krajinky

Príspevok od užívateľa lacike » 18 Máj 2016, 18:39

Krajinky, lesiky a spol supni podla druhu. Zvycajne nie su zmiesane, supni podla druhu, ktory dominuje (poctom, vyraznostou, ako uznas za vhodne). Nemyslim si, ze niekto riesi striktne zaradenie.. Ja osobne kukam co nove na fore cez neprecitane prispevky.

Ak je to penjing bez bonsajov, tak to nikoho nezaujima :D Robim si srandu, daj to k suiseki. Mame taku sekciu? A fakt, mame, prvy krat som si ju vsimol

Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 08:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 18 Máj 2016, 19:03

Ol rajt :)
No myslel som taketo water and land penjingy, zvyčajne idu ruka v ruke s bonsajovymi.
Na niektorých sú aj shohiny bonsaje, na niektorých len nejaké iné rastliny simulujúce lesný porast.
549c325c414316_16785150.jpg
Práve skúšam niečo na tento štýl vyrobiť, samozrejme v menšom....

rado99
Dátum registrácie: 17 Máj 2016, 21:30

Príspevok od užívateľa rado99 » 28 Máj 2016, 09:21

Toto sa mi skor hodi do akvaristiky. Tam sa taketo aquascape nazyva iwagumi. Takze hento zaliat vodou a dat tam hejno neoniek :)

moonraingirl
Dátum registrácie: 19 Apr 2016, 13:07

Príspevok od užívateľa moonraingirl » 30 Máj 2016, 10:50

rado99 napísal:Toto sa mi skor hodi do akvaristiky. Tam sa taketo aquascape nazyva iwagumi. Takze hento zaliat vodou a dat tam hejno neoniek :)
O to som sa práve teraz pokúsila :-) nevedela som, ako sa to vola, ale mam nové akvárko a v ňom zatiaľ 11 rastliniek a neónky :-) aquascaping je prekrásne umenie. samozrejme, ja mam len základné rastliny lebo tie náročnejšie si vyžadujú prihnojovanie a pridávanie CO2 a to zladiť so zdravím rýb je už vyšší level co sa skúsenosti aj peňazí týka.

Napísať odpoveď

Návrat na "Nápady na vylepšenie, sťažnosti a pochvaly"