Zimovanie

Re: Zimovanie

Poslaťod Chumo » 28 Apr 2017, 09:34

Fotku mozno vecer, ak nebude prsat... :-D

No musim skonstatovat, ze po minulorocnom presadeni+ praca s korenmi, bol celu sezonu taky zlahka pribrzdeny, ale zelenal sa a uz som mu zasahy nerobil... Vsetko co som chcel odstranit som odstranil teraz na jar, ked som zistil, ze jemny obrast je v podstate z polovice suchy...

Rozpravam sa s nim, lebo ak mi odide aj tento tak ma uz porazi...

Tato zima ma uz dost vytrapila... Zatial najvacsie skody ake som mal za celych 6 rokov...

2 rozmariny kaput...

Silno pokrocily fikus znenazdania uschol, pustil vsetky konare a vyrasil nad nebari... 7 rocna praca v cudu...

Karmony vsetky 3 odisli... (tymto som to s karmonami raz a navzdy zabalil a uz ich pestovat nebudem)

2 hraby stagnuju

Slusny smrekovec hned po presadeni vyrasil nasledne ho napadol nejaky ihlicociciak, ihlice su v polovici zalomene a v tom zalomeni si na nich pochutnava maly cierny ciciak... Zatial nezabralo karate ani mospilan... Idem este skusit calypso, ale prsi... Samozrejem ho zrut celkom slusne brzdi, dufam ze to uhra....
Chumo

Poslaťod Mimo » 28 Apr 2017, 09:54

Ufff, tak to úprimnú sústrasť :(

Moje mlade fikusy idu celu zimu jak pila ani jeden list mi neodpadol myslim že som na nich už vyzrel so zalievkou, teraz sa tešim ako ich budem letniť konečne.
Ale je mi ľuto jedneho neskutočného fikusu ktorý jeden známy pred rokmi kúpil v bonsai centre za 600 eur, par rokov mu žil v pohodke, potom sa presťahoval a vraj na novom mieste pomaly začal odchadzať až odišiel celkom.
Vraj to bolo novým bytom. Podľa mňa robil blbosť keď akadamu nechával celkom preschnúť. Snažil som sa mu dohovoriť že je to blbosť ale keďže ja som len začiatočnik a on pestuje už asi 3 roky tak som nemal pravdu....škoda, najkrajší fikus aky som kedy videl, či už v skutočnosti alebo na nete :( trošku netradičný
Obrázok užívateľa
Mimo

Poslaťod peter G » 28 Apr 2017, 10:04

Chumo, tie fikusy a carmony si zimoval v chladnej miestnosti? Mame vymrzli citrusy, oleandre...zimované aspoň 15 rokov v garáži, korene žijú a už pučia. Hnusná zima bola.

Jeden hrabík to schytal aj u mňa, ale na balkóne sa niet čo čudovať. Puky sa ešte naliali, ale miesto otvárania pukajú a sú suché. Uvidím... možno nahradzuje zmrznuté korene a ešte niekde vyženie. Nebol bohvieaký, ale škoda každého a tej práce na ňom...
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod sesino » 29 Apr 2017, 10:02

ahojte, ja som mal moje hraby , buky aj lipky von, a mal som asi stastie, do garaze isli pred mrazmy, len bresty a jap. javory aj tie zatial pekne rasia vsetky , :) , len aby som si neporiekol ;)

tak tento rok som prisiel o fikusi aj ja, zimoval som ich na parapete, nad radiatorom , ako kazdy rok , pekne przili zimu a ked som ich dal von , ked boli tie pekne a teple dni , velmo som sa ponahlal :(
Obrázok užívateľa
sesino

Poslaťod Michal71 » 03 Máj 2017, 19:20

Od včera sa mi zobúdza buk, je to nádhera pozerať, ako sa mu otvárajú puky, každú chvílu som pri ňom ;) Takéto pohľady mi pri interierovkách chýbali. Buk,hraby aj skalník zimujem vonku a každú jar sa o ne bojím, ale zatiaľ v pohode ;)
Obrázok užívateľa
Michal71

Poslaťod rasto » 04 Máj 2017, 09:03

U mňa bola zima dosť katastrofálna. Odišiel mi pekný velký smrek a asi 4 šohiny. Smrek som presádzal na jeseň a nebol nijako špeciálne chránený pred zimou, čo bola hrubá chyba. Predpokladám že všetko odišlo kvôli presušeniu, keď boli dlhodobé mrazy. Aj ostatné stromy sú dosť divné a pribrzdené. Niektoré sa rozbehli a potom zastali, polka pukov uschla a polka sa rozvinula na listy a podobne. Dosť nepríjemné, dúfam že nič viac neodíde :(
Michal, mne tiež buky až teraz masívne zväčšujú puky. Po iné roky som už mal v tejto dobe asi 15 cm nové prírastky.
rasto

Poslaťod peter G » 04 Máj 2017, 09:38

Breza mi ženie len vlky, Sango-kaku pustil pár vetvičiek, ale to bolo našťastie aj tak prehustené... Jedna veľká yamadori borovica v čudu z dvoch, pri rovnakej starostlivosti. Literátka a i junior vyzerajú tiež divne... ách. Zaujímavé, čo bolo zapustené v zemi je v pohode, aj najmenšie mame.
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod sesino » 04 Máj 2017, 09:50

tak to asi preto mam na mojich hraboch, brestoch nemam zatial po prezimovani ziadne straty, len borovicu som stratil, ale tu som presadzal na jesem tak asi preto
Obrázok užívateľa
sesino

Poslaťod peter G » 04 Máj 2017, 10:02

Ja som presádzal borovice v lete, skončili pol na pol. V mojom prípade jednoznačne podcenené zimovanie. Po pár takých zimách ako boli prišla táto...
V januári keď boli tie tri kruté týždne, som polieval na balkóne tak každý tretí deň, vždy keď granule na povrchu preschli mrazom a dalo sa s nimi hýbať. Voda krásne pretekala miskami. Ruky omrznuté, stromky v čudu. Čo z toho vyplýva? Každý rok tri cesty k mame zazimovať, miesto jednej... :(
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod lacike » 04 Máj 2017, 13:09

Je to sranda, vela ludi sa stazuje na tuto zimu. U mna vsetko ok, tfuj tfuj tfuj. Ano, bolo par obeti, ale to som cakal este pred zimou, ze to nedaju.

Na orave sa mi vyborne zimovalo, prikryl to sneh a bol svaty pokoj. Dva krat za zimu som pre istotu zalial vodou a zasypal snehom. Na jar som zobral spaet, aby som sa vyhol opakovanym mrazom v aprili. Nebol problem.

Teraz, ked mam vsetko v zahrade to robim rovnako, proste chodim raz za cas poriadne preliat stromy a hlavne ich mam v zavetri. Najhorsie sa mi tu zimovalo na balkone, stale bol nejaky problem. Ktovie, cim to bolo.
lacike

Poslaťod peter G » 04 Máj 2017, 13:46

Insuláciou a zálievkou 100% závislou od nás..
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod rost » 14 Máj 2017, 20:46

No jako som si vsimol tak u nas odchadzali skalniky ten v miske dobry ale vskalke co bolo nad asi 70cm jako keby usklo som zvedavy co to bude
rost

Poslaťod Michal71 » 14 Máj 2017, 22:45

Môjmu svokrovi vymrzol celý živý plot zo skalníkov a ja som mal moj skalník bonsaj zakopaný o par metrov dalej a prežil v pohode, nechápem. Svokor ťažko rozdýchaval že ten môj to prežil ;) Doteraz nechápeme prečo.
Obrázok užívateľa
Michal71

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Informácia

Tím • Time zone: Europe/Bratislava [ letný čas ]