Tis obyčajný (Taxus Baccata) - začiatočník

Re: Tis obyčajný (Taxus Baccata) - začiatočník

Poslaťod peter G » 22 Apr 2016, 14:58

Ešte priložím niečo, čo potvrdzuje všetko, čo tu bolo napísané.

Tento tis som vykopal na jar z maminej záhrady. Má ich tam ešte neúrekom, aj také, čo mi nevojdú na balkón. Tie pôjdu do bedničky a zostanú zatiaľ v záhrade. Pôvod? Susedovi vypadali semiačka zo živého plota na mamin kvetinový záhon. (to som zas vysmolil poetickú vetu...) Určite to nebolo dávnejšie ako 10 rokov. Mama semenáče presadila inde, časom zas na iné miesto... v podstate sa starala, aby korene neušli. Čiže kľudne zo semena/semenáča, pri vývoji sledovať zámer, konečnú veľkosť, ak nie je pohyb na kmeni, kľudne si ho vyrobím...
Prílohy
IMAG0833.jpg
IMAG0842.jpg
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod Mimo » 22 Apr 2016, 15:52

Veď nikto netvrdí že ten semenačik neporastie. Len či bude baviť začiatočníka, ktorý by chcel mať bonsai starať sa o neho, keď do bonsaja má ešte viac ako 10 rokov.
Aj ja mu prajem nech mu to vydrží a rastlina rastie, a ako Havran tiež odporúčam zaobstarať si niečo väčšie na trénovanie techník a hlavne veľa čítať :)
Pekný víkend všetkým ;)
Obrázok užívateľa
Mimo

Poslaťod mirecc » 24 Apr 2016, 01:39

Ani som to tu nedočítal a dostal som dobrý(í) nápad. :-? Dúfam že ma admini nezožerú. **==
Miro Malych
Obrázok užívateľa
mirecc

Poslaťod peter G » 24 Apr 2016, 09:15

Ahoj mirecc, no daj, dobrých nápadov nikdy nie je dosť.

Mňa ešte napadlo... Keď kukám na ten pahýľ, čo som priložil dva posty späť... mám pocit, že dopestovanie kvalitného obrastu na ňom, t.j. konáre hrúbkou pomerné k ich umiestneniu v korune atď... nemusí trvať omnoho kratšie ako vytvorenie niečoho malého zo semenáča.
long live your 盆栽
P.G.
Obrázok užívateľa
peter G

Poslaťod ma1eus » 17 Jún 2017, 17:43

TAXUS BACCATA ‚DAVID‘ – TIS ČERVENÝ
aspon si to myslim
paci sa mi ze ma take do zlata tie listky
absolutne neviem co snim aky styl
len som mu odstranil niekolko mensich vetiev nech to neni take kompaktne a zastrihol nove vyhonky
nechcem to moc drotovat a vyrovnavat vetvy nech nezmenim ten prirodzeny styl rastu tak ze nieco do vysky len stale si to neviem vyzualizovat ako by mohol vyzerat zatial si pekne rastie na zahrade tak casom uvidim
chcem sa este spytat kedy je idealny cas na presadzanie tisov take dva roky ho tam uz mam chcel by som korene pozriet
Prílohy
20170616_164007.jpg
20170616_164023.jpg
ma1eus

Predchádzajúci

Späť na Iné..

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Informácia

Tím • Time zone: Europe/Bratislava [ letný čas ]